Rynek nieruchomości we Wrocławiu

21 września 2021

Nowe mieszkania we Wrocławiu cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego. Wrocław jest bardzo zróżnicowany pod względem infrastruktury. Stolica Dolnego Śląska słynie z dużych ośrodków akademickich. Znaleźć tam można także międzynarodowe korporacje branży elektronicznej. Uważany jest przez wielu za miasto mostów. Wszystkie atrakcje, które kryje w sobie to zielone miasto, sprawiają że mieszkania deweloperskie w tym regionie są bardzo drogie.

Nowe mieszkania we Wrocławiu

We Wrocławiu rynek pierwotny bardzo prężnie się rozwija. Powstaje masa nowych innowacyjnych apartamentowców, które sąsiadują ze starymi kamienicami. Nowe inwestycje we Wrocławiu to marzenie każdego dewelopera. W większej części nowe lokale użytkowe, stanowią mieszkania lub biura do wynajęcia. We Wrocławiu znajdziemy wiele kawalerek i mieszkań studenckich, które znajdują się w samym sercu miasta. Jednostki prywatne w większości wynajmują te lokale, często w ramach airbnb. Nowe inwestycje planowane są w starych kamienicach oraz budynkach pofabrycznych, które zachwycają swoim unikalnym klimatem. Jedną z pionierskich inwestycji jest adaptacja starego domu studenckiego w okolicach Placu Grunwaldzkiego.

Mieszkania, która znajdą się w tym miejscu będą miały powierzchnię kilkunastu metrów kwadratowych. Będą to niewielkie apartamenty. Charakteryzować je będzie dobre zagospodarowanie terenu oraz rozplanowanie pomieszczeń. Będą one miały stosunkowo niską cenę, jak na obecne standardy. Według ekspertów Wrocław ma ogromny potencjał pod względem sprzedaży lokali ekskluzywnych. Najwyższej klasy apartamenty w sąsiedztwie Odry będą doskonała inwestycją.

Do najchętniej wybieranych miejsc należą mieszkania w pobliżu Mostu Uniwersyteckiego. Niesłabnącą popularnością cieszą się również osiedla w okolicach Wyspy Słodowej.

Luksusowe apartamentowce we Wrocławskim Sky Tower są bardzo lubiane przez najbogatszych klientów. Natomiast na peryferiach Wrocławia znajdują się ekskluzywne domy szeregowe oraz mieszkania, które znajdują się na strzeżonych osiedlach. Każde z nich ma dostęp do różnych sklepów oraz punktów usługowych. Dlatego wyjazd do centrum miasta nie jest konieczny. Dzięki czemu ich ceny lawinowo rosną. Według prognoz pod koniec roku 2021 mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie. Oferty mieszkań z rynku pierwotnego we Wrocławiu obejrzeć można na https://wybierzdewelopera.pl/inwestycje/wroclaw/

Dodaj komentarz