Share This Article
Wraz z początkiem lata, w całej Polsce rozpoczynają się imprezy kulturalne, w tym festiwale muzyczne adresowane do miłośników określonych gatunków muzyki – elektronicznej, rockowej, hip-hopowej, jazzu i wielu innych. Sprawdź przykłady kilku festiwali muzyki spoza głównego nurtu, które mogą Cię zainteresować.
Festiwal Audioriver w Łodzi
Jeśli kiedykolwiek słyszałeś nazwę festiwal Audioriver, który przez wielu uznawany za jeden z istotniejszych festiwali muzyki elektronicznej po tej stronie Europy, raczej powinieneś kojarzyć ją z Płockiem. Od początku swego istnienia, czyli od 2006 roku, Audioriver odbywał się właśnie na płockiej plaży nad Wisłą, czym przyniósł miastu niemałą rozpoznawalność. Warto pamiętać, że festiwal przyciągał zainteresowanie artystów i miłośników muzyki elektronicznej z Polski oraz z zagranicy.
Jednak osiemnasta odsłona tego międzynarodowego wydarzenia odbędzie się nieco ponad sto kilometrów dalej – w klimatycznej Łodzi, mieście polskiej kinematografii i rozrywki. Jeśli interesujesz się muzyką elektroniczną, to wydarzenie jest dla Ciebie. A jeśli chcesz tylko poszerzyć swoje horyzonty i doświadczenia, czemu nie spróbować? Jeśli ciekawi Cię, jak mieszkańcy Łodzi przywitają nowy festiwal z długimi tradycjami, sprawdź bilety na Audioriver 2024.
Poznański festiwal muzyki rockowej
Jednak zanim będzie Ci dane w lipcu usłyszeć nowych elektronicznych kawałków na Audioriverze, może odwiedzisz Poznań podczas festiwalu muzyki rockowej? Warto dodać, że festiwal odbywa się nad brzegiem urzekającego swą urodą Jeziora Maltańskiego. Wydarzenie zrzesza fanów polskiej muzyki rockowej. Nie zabraknie zatem klasyków. Fani rocka powinni być zadowoleni. Oprawa muzyczna i urzekające widoki powinny stworzyć niesamowitą atmosferę, idealną na inaugurację lata. Szykując się na festiwal, nie zapomnij zabrać ze sobą przyjaciół i dobrego nastroju!
Hip Hop i Mazury
W naszym kraju złota era hip-hopu przypadła na lata 90. i początek XXI wieku. Możliwe, że pamiętasz, a nawet do dziś odsłuchujesz popularne kawałki czołowych przedstawicieli tego gatunku. Teksty porażały swą autentycznością i prostotą, budziły emocje ze względu na wulgarność, opisywały rzeczywistość ludzi, których młodość przypadła na trudne czasy transformacji ustrojowej w Polsce. Jak polska scena hip-hopowa wygląda współcześnie? O czym śpiewają artyści i co mają do przekazania? Tego dowiesz się, wybierając się pod koniec lipca do Giżycka.
CAT POWER
Przez całe wakacje, od lipca do sierpnia stolica województwa łódzkiego zmieni się w jedną wielką scenę dla artystów muzyki jazzowej. Jazz jest nierozerwalnie związany z amerykańską kulturą, ale jak się okazuje, całkiem nieźle radzi sobie na gruncie polskim. Do naszego kraju zawitał w XX-leciu międzywojennym i zawojował ówczesne rozgłośnie radiowe. Jak jest dziś? Cóż, fakt organizacji dwumiesięcznego wydarzenia kulturalnego poświęconego temu specyficznemu gatunkowi muzyki powinien mówić sam za siebie.
Podsumowując, tegoroczne lato zapowiada się obiecująco. Fani muzyki innej niż gatunkowa powinni być zadowoleni.
[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]