Paczki do Niemiec: poznaj najtańszy sposób na nadanie paczki!

1 kwietnia 2022

Niemcy stanowią częsty kierunek wysyłki paczek. Nadawcy zazwyczaj decydują się na usługi kuriera, gdyż jest to szybka i bezpieczna opcja dostarczenia przesyłki. Ponadto można mieć pewność, że dotrze na miejsce w dobrym stanie. Sprawdzamy jak szukać tanich sposobów na nadanie paczki do Niemiec. 

Ile kosztuje wysyłka paczki z Polski do Niemiec?

Zastanawiasz się, z jakim wydatkiem trzeba się liczyć przy nadaniu paczki do Niemiec?  U najczęściej wybieranych przewoźników – DPD, UPS i GLS – zazwyczaj zapłacisz od 70 do 120 złotych. Dużo zależy jednak od wagi i gabarytów Twojej przesyłki. Pamiętaj, że firmy kurierskie mogą narzucać pewne ograniczenia w tej kwestii.

Kurierzy DPD i GLS przyjmą paczki ważące maksymalnie 31,5 kg, których suma długości, szerokości oraz wysokości nie przekracza 300 cm. W przypadku UPS cena paczki zależy jedynie od jej wymiarów, pod warunkiem, że waga nie przekracza 70 kg. Suma obwodu oraz długości paczki nie może wynosić więcej niż 400 cm. Jeśli przekroczysz maksymalną wagę lub wymiary, Twoja przesyłka zostanie uznana za niestandardową, a to wiąże się z większymi opłatami. 

Paczki do Niemiec i każdego innego kraju Unii Europejskiej na ogół nie wymagają dodatkowo płatnej odprawy celnej. Wyjątki stanowią towary akcyzowe i chemikalia. Jeśli jednak wysyłasz paczki prywatne, nie masz się czym przejmować. Ich ceny w większości przypadków nie odbiegają znacznie od cen przesyłek krajowych.

Tania wysyłka paczki do Niemiec – znajdź najlepszą ofertę cenową

Szukasz najlepszej oferty i sprawdzonych przewoźników? Warto rozważyć wysłanie paczki do Niemiec za pośrednictwem Euro-Paka.pl. Zmierz swoją przesyłkę, podaj jej wagę i wskaż Niemcy jako kraj docelowy. Inteligentny system wyceny błyskawicznie obliczy opłatę, jaką należałoby uiścić u poszczególnych kurierów.

GLS, DPD i UPS oferują usługę „od drzwi do drzwi” – pakunek zostanie odebrany spod wskazanego adresu i doręczony wprost pod drzwi adresata. Przez cały czas będziesz mieć dostęp do zaawansowanego systemu śledzenia przesyłek, który aktualizuje dane po każdym skanowaniu paczki. Plusem jest również darmowe ubezpieczenie wynoszące nawet 4 000 zł. Od odbioru do dostarczenia mijają maksymalnie 2-3 dni robocze.

Wysyłka paczki do Niemiec – co można wysłać za zachodnią granicę? 

Przesyłki do Niemiec umożliwiają dostarczenie najróżniejszych towarów do adresatów za zachodnią granicą. Ze względu na dużą liczbę Polaków, którzy wyjechali głównie w celach zarobkowych, często będą to przedmioty osobiste np. ubrania i obuwie. Dalej wymienimy dokumenty oraz prezenty świąteczne i urodzinowe. Na tym jednak lista się nie kończy. 

Szybki rozwój rynku e-commerce sprawił, że produkty z polskich sklepów internetowych są zamawiane przez klientów z całej Europy i nie tylko. To z kolei rodzi zapotrzebowanie na szybkich kurierów do Niemiec. Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy szukają również sposobów na to, aby wysłać paczki do Niemiec najtaniej. 

Nie można pominąć faktu, że istnieją pewne ograniczenia w transporcie zagranicznym. Do Niemiec nie wyślesz takich towarów jak używki (alkohol, tytoń), nie wspominając już o substancjach nielegalnych. Dalej mamy materiały niebezpieczne (żrące, wybuchowe, łatwopalne, radioaktywne), broń i amunicję, rośliny, szczątki ludzkie i zwierzęce oraz przedmioty o dużej wartości (np. biżuteria, dzieła sztuki, gotówka, papiery wartościowe). 

Jeśli zależy Ci na przewiezieniu nietypowej lub bardzo cennej przesyłki, skontaktuj się z firmą kurierską i zapytaj o możliwość zorganizowania specjalnego transportu.

Dodaj komentarz