Co zawiera dieta pudełkowa? Sprawdzamy!

6 kwietnia 2022

Kiedy uczestniczymy w intensywnym trybie życia, mamy coraz mniej czasu dla siebie i na gotowanie smacznych i zdrowych potraw. Dieta pudełkowa to nic innego jak całodzienne zestawy posiłków oferowanych przez firmę cateringową, które przygotowuje się na podstawie wskazań dietetyka. Dania są przywożone w pudełkach. To stąd wzięła się charakterystyczna nazwa. Co wchodzi w skład diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa – jak wybrać najodpowiedniejszą?

Dieta pudełkowa może być tak prosta jak i rozbudowana. Zależy to tylko od Twoich osobistych potrzeb. Istnieją diety, które są odpowiednie dla osób z określonymi schorzeniami, takimi jak cukrzyca czy celiakia. Jeśli nie jesteś jedną z tych osób, możesz wybrać inną dowolną dietę jako sposób na utratę wagi. 

Najczęstsze powody, dla których ludzie decydują się na dietę, to:  

  • Chęć zrzucenia kilogramów – sama dieta nie pomoże w osiągnięciu docelowej wagi, dodatkowo warto włączyć codzienny półgodzinny trening całego ciała.
  • Choroba – wiąże się z przyjmowaniem pewnych leków lub suplementów, które wymagają ostrożnego połączenia z odpowiednią dietą.
  • Specjalna dieta – cukrzycowa, niskowęglowodanowa, wegańska itp. wynikająca ze schorzenia przewlekłego lub zagrożenia nim.

Z czego składa się dieta pudełkowa?

Posiłki w pudełku są przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy i dostarczane do domu w określone dni. Są one gotowe do spożycia bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Dieta składa się zwykle z czterech do sześciu pojedynczych posiłków, a także przekąsek i deserów. 

Czy dieta pudełkowa do domu pomaga w utracie wagi?

Zaletą domowej diety pudełkowej jest to, że nie musisz chodzić do sklepu spożywczego ani martwić się o znalezienie lub przygotowanie zdrowej żywności. Możesz trzymać się posiłków, które są już przygotowane i dostarczone pod Twoje drzwi. Co prawda można spożywać potrawy, których nie ma w diecie, lecz może to prowadzić do niekorzystnych zachcianek, które wpływają słabe wyniki. 

Zdrowe diety mają zwykle niską zawartość sodu i tłuszczów nasyconych, więc można w nich uwzględniać tylko zdrowe produkty. Przykładowo wysokiej jakości posiłki, które są bardzo różnorodne i smaczne dostarcza firma Primate oferująca catering dietetyczny w Gdyni

Dieta pudełkowa domowa a catering na imprezę – czy to dobre rozwiązanie?

Dieta pudełkowa do domu jest świetnym rozwiązaniem, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i zminimalizujesz koszty związane z dojazdem do sklepu spożywczego i zakupami. Posiłki będą dostarczane prosto pod Twoje drzwi, dzięki czemu nie będzie trzeba przejmować gotowaniem. Jeżeli zdecydujesz się na opcję całodniową, potrawy na wszystkie pory dnia będą czekały zapakowane i gotowe do spożycia w Twoim domu.  

Dodaj komentarz