Na czym polega leasing samochodu?

19 maja 2022

Leasing samochodu cieszy się coraz większym uznaniem wśród nowych firm. To doskonała  propozycja dla każdego przedsiębiorcy, który pragnie korzystać z nowoczesnego pojazdu służbowego. Usługi tego typu odznaczają się kompleksowością i najwyższą jakością. Każdy klient może liczyć na wsparcie specjalistów podczas korzystania z leasingu. Na czym polega leasing nowego samochodu? O czym trzeba wiedzieć? Jak przebiega cały proces korzystania z leasingu?

Leasing nowego samochodu

Leasingi dla firm znajdziemy w ofercie ClickLease. Jest to pośrednik, który ma w swojej ofercie 40 firm leasingowych. Doskonale wie, jak dobrać dla klienta najlepsze rozwiązanie. Kto może skorzystać z takiej oferty? To forma finansowania, z której korzystają konsumenci i przedsiębiorcy. Leasingobiorcą jest zazwyczaj przedsiębiorca, czyli np. spółka cywilna, komunalny zakład budżetowy, rolnik, jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka prawa handlowego i wiele innych. ClickLease oferuje szeroki zakres usług, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania. Leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy nie ma dla firmy tajemnic. Możemy liczyć na wsparcie specjalistów na każdym etapie poszukiwania najciekawszej oferty. 

Czym jest leasing samochodu?

Leasing nowego samochodu daje przedsiębiorcom wiele możliwości. Okazuje się, że istota leasingu bazuje na przekazaniu przez leasingową firmę danego pojazdu, na rzecz leasingobiorcy. W zamian otrzymuje zapłatę w formie rat comiesięcznych. Wysokość rat jest ustalana zgodnie z harmonogramem. Pamiętajmy o tym, że leasingobiorca i leasingodawca są związani umową na dany czas. Po tym czasie użytkownik ma możliwość oddania pojazdu firmie leasingowej lub jego wykupienia na własność. Jakie formalności w tym wypadku są wymagane? Wiele zależy od wymogów danej firmy leasingowej. Ogromnym atutem jest to, że leasing samochodu jest przyznawany za pomocą uproszczonych procedur. To przekłada się na ograniczenie formalności do minimum. Jeśli chodzi o przedsiębiorców, firma leasingowa może wymagać zaświadczenia o nadaniu NIP i REGON oraz umowy spółki ( w przypadku spółki cywilnej). 

Leasing nowego samochodu – zalety

Leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy ma wiele korzyści. Docenią je zarówno klienci prywatni, jak i przedsiębiorcy. Przede wszystkim warto docenić uproszczone formalności. Kolejne atuty to:

  • możliwość wymiany pojazdu po kilku latach korzystania,
  • elastyczne warunki finansowe, przykładowo niższe raty miesięczne,
  • przewidywalne koszty użytkowania samochodu.

Okazuje się, że przedsiębiorca może dodatkowo liczyć na korzyści podatkowe. Z powodzeniem wliczy raty leasingowe w koszty uzyskania przychodu. Leasing to łatwa forma finansowania, która pozwala małym firmom na rozwój działalności. Przedsiębiorca ma możliwość rozłożenia na raty zakupu środków trwałych, bez konieczności angażowania gotówki. Nie zapominajmy o tym, że przedsiębiorca może odliczyć naliczony VAT w wysokości 50 lub 100%, jeśli pojazd jest użytkowany w firmowych celach. Musi on także spełnić kilka warunków. Dotyczą one dokonania zgłoszenia pojazdu do Urzędu Skarbowego, stworzenia regulaminu użytkowania auta w firmie i prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu do VAT. 

Leasing dla nowych firm z pewnością daje wiele korzyści. Przedsiębiorcy mogą korzystać z pojazdu służbowego, bez konieczności zakupu drogiego samochodu. Nie bez powodu leasing samochodu cieszy się tak dużym zainteresowaniem na rynku. To prosta forma finansowania, z której może skorzystać praktycznie każda firma, bez względu na jej wielkość i branżę. 

Dodaj komentarz