Przed nami Mundial w Katarze. Szanse Polaków na wyjście z grupy

16 maja 2022

Na przełomie listopada i grudnia 2022 roku rozegrana zostaną piłkarskie Mistrzostwa Świata w Katarze. Reprezentacja Polski, pod wodzą Czesława Michniewicza, zmierzy się z niełatwymi rywalami. Jakie szanse mają Biało-Czerwoni w walce o awans z grupy? Czy podczas Mistrzostw Świata w Katarze mamy szanse na spektakularny sukces?

Katar 2022: terminarz reprezentacji Polski

Polacy na Mistrzostwach Świata w Katarze zmierzą się w grupie C z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. Szczególnie ten ostatni mecz będzie nie lada wyzwaniem dla podopiecznych Czesława Michniewicza. Najsłabszym zespołem w naszej grupie jest zdecydowanie Arabia Saudyjska, która plasuje się mniej więcej w połowie pierwszej setki rankingu FIFA. Polacy w walce o bezpośredni awans będą mierzyć się z zespołem Meksyku.

Podczas Mundialu Katar 2022 terminarz dla Biało-Czerwonych ułożył się tak, że tym razem mecz otwarcie będzie prawdopodobnie już meczem o wszystko. Wszystko dlatego, że to właśnie w pierwszym spotkaniu Polacy powalczą z drużyną z Meksyku. Będzie to kluczowe spotkanie dla sytuacji w grupie C i to już na samym początku mistrzostw.

Katar 2022 terminarz grupy C:

22 listopada (wtorek), 11:00 | Argentyna – Arabia Saudyjska (Lusail Stadium, Lusajl)
 22 listopada (wtorek), 17:00 | Meksyk – Polska (Stadium 974, Doha)

 26 listopada (sobota), 14:00 | Polska – Arabia Saudyjska (Education City Stadium, Al Rajjan)
 26 listopada (sobota), 20:00 | Argentyna – Meksyk (Lusail Stadium, Lusajl)

 30 listopada (środa), 20:00 | Polska – Argentyna (Stadium 974, Doha)
 30 listopada (środa), 20:00 | Arabia Saudyjska – Meksyk (Lusail Stadium, Lusajl).

Szanse Polaków na awans

W starciu z Arabią Saudyjską reprezentacja Polski będzie zdecydowanym faworytem. W rywalizacji z Argentyną to drużyna z Ameryki Południowej będzie aspirowała do zwycięstwa. Ostatecznie na boisku nie grają jednak rankingi ani osiągnięcia historyczne, tylko sami zawodnicy. I to właśnie oni swoją ciężką pracą muszą wywalczyć trzy punkty. Kluczowe dla Polaków będzie pierwsze spotkanie z Meksykiem, które prawdopodobnie będzie decydowało o awansie.

Co w przypadku wyjścia z grupy?

W przypadku gdy Biało-Czerwoni wywalczą awans z grupy C w kolejnej fazie przyjdzie im się zmierzyć z jedną z drużyn z grupy D. Jeżeli Polacy zwyciężą w swojej grupie w 1/8 finału zmierzą się ze zdobywcą drugiego miejsca grupy D. Analogicznie – druga drużyna grupy C w kolejnej fazie spotyka się ze zwycięzcą grupy D. Co to oznacza w praktyce? Po awansie z grupy naszymi potencjalnymi rywalami mogą być takie zespoły jak: Dania, Tunezja, Francja lub ktoś z grupy Peru/Australia/Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ostatnie miejsce w grupie D zajmie zwycięzca barażu interkontynentalnego. Podczas eliminacji MŚ Katar 2022 terminarz barażu zaplanowano na 13 czerwca.

Potencjalni rywale w 1/8 finału

Największe szanse na spotkanie się z Polakami w 1/8 finału MŚ mają Francuzi i Duńczycy. To prawdopodobnie między nimi rozegra się walka o zwycięstwo w grupie D. Obie te drużyny będą niełatwym przeciwnikiem dla reprezentacji Polski i wygrana z każdą z nich będzie sporym sukcesem i niespodzianką.

Katar 2022 terminarz 1/8 finału:

Ewentualny mecz w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze Polacy rozegrają 3 lub 4 grudnia.

3 grudnia godz. 20:00 zwycięzca grupy C – drugi zespół grupy D (Ahmad Bin Ali Stadium, Al Rajjan)

 4 grudnia godz 20:00 zwycięzca grupy D – drugi zespół grupy C (Al Thumama Stadium, Doha)

Dodaj komentarz