Bielizna dla mężczyzn – co kupują faceci?

21 kwietnia 2021
bielizna męska

W Internecie można przeczytać wiele na temat trendów modowych dla kobiet. Dotyczy to również bielizny. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czy bielizna dla mężczyzn również może zależeć od mody? Oto najważniejsze trendy wśród bielizny przeznaczonej dla mężczyzn. Modna bielizna dla mężczyzn

Jeżeli chodzi o bieliznę dla mężczyzn to wbrew pozorom, każdego roku promuje się nowe trendy dotyczące modeli męskiej bielizny. Podobnie, jak kobiety mężczyźni przykładają coraz większą uwagę do swojego wyglądu i starają się podążyć za modą. Dotyczy to również bielizny. W ostatnich latach możemy zaobserwować kilka trendów, które wyróżniają się na rynku bieliźniarskim.

Gdybyśmy mieli opisać jednym słowem, jaka bielizna jest modna wśród mężczyzn, użylibyśmy słowa bokserki. Jest to bardzo silny trend, który widać w modzie już od kilku lat. Dlaczego mężczyźni wybierają slipy? Przede wszystkim ze względu na wygodę. Luźniejsze modele nie opinają męskich genitaliów, nie powodując tym samym dyskomfortu.  Bokserki są również wybierane przez mężczyzn ze względów zdrowotnych. Przegrzewanie jąder może być niebezpieczne dla zdrowia i negatywnie wpływać na płodność. Dlatego bokserki zdobywają coraz więcej zwolenników.

Wśród bokserek możemy wybierać różne ich długości oraz wzory. Najchętniej kupowane są te klasyczne w białym, czarnym lub granatowym kolorze. Jednak coraz większą popularność zdobywają majtki o finezyjnych wzorach. Producenci prześcigają się w oferowaniu bokserek z nadrukiem postaci z kreskówek, jedzenia, napojów lub innych symboli naszych czasów. Takie bokserki są też często wybierane jako prezent dla partnerów.

Jednak bielizna dla mężczyzn to nie tylko majtki. Do tej kategorii zaliczają się również podkoszulki, szlafroki, skarpetki i piżamy. I tu również możemy obserwować pewne trendy. Oczywiście na pierwszym miejscu plasują się klasyczne wzory i kolory. Szarości, beże, czerń i biel to kolory, które niemal zawsze znajdą się w męskiej szufladzie. Jednak coraz częściej mężczyźni decydują się na zakup bardziej urozmaiconych modeli bielizny. Będą to skarpetki w kolorowe wzory lub zabawne piżamy. Mężczyźni chcą nieco wyłamać się ze schematu, wybierając bardziej finezyjne modele.

Bielizna dla mężczyzn – co liczy się przy zakupie?

Jeżeli zastanawiacie się, co składnia mężczyzn do zakupu bielizny, odpowiedź może Was nieco zaskoczyć. Według ankiety przeprowadzonej przez jeden z portali lifestylowych w Polsce, mężczyźni kupują bieliznę głównie w momencie, kiedy ich dotychczasowa, nie spełnia już swojej funkcji. Co ciekawe z przeprowadzonej ankiety wynika, że w dużej mierze bieliznę otrzymują w prezencie od partnerek lub…matek.

Na co zatem zwracają uwagę mężczyźni, kiedy zdecydują się na uzupełnienie swojej garderoby? Przede wszystkim na wygląd. Bielizna dla mężczyzn musi mieć ładny krój i bobrze podkreślać ich atuty. Dodatkowo, ważne są kolory. Najchętniej wybierane są neutralne barwy, takie, jak biały, czarny, granatowy i szary. Nieco więcej finezji mają młodzi mężczyźni, którzy sięgają po bieliznę ozdobiona bohaterami kreskówek i komiksów. Modne są również wzory z motywem jedzenia, napojów i zwierząt.

Poza wyglądem bielizna męska powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów. I to drugi najczęściej wymieniany czynnik, na który mężczyźni zwracają uwagę przed zakupem. Bielizna wybierana przez mężczyzn jest wykonana najczęściej z bawełny. Jest to naturalny materiał, który słynie z właściwości umożliwiających swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu bielizna wykonana z bawełny nie wzmaga pocenia i przegrzewania. Dodatkowo jest neutralna w kontakcie ze skórą, nie powoduje podrażnień i nie uczula.

Z przedstawionych informacji możemy wysunąć wniosek, że mężczyźni najchętniej kupują bawełnianą bieliznę, którą charakteryzuje wysoka jakość oraz wygodny fason. Bielizna najczęściej będzie w tradycyjnych, stonowanych kolorach. Jednak przede wszystkim ma się charakteryzować wygodą oraz świetnym wyglądem. 

Dodaj komentarz