Doładowanie licznika Energa, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o najlepszym sposobie płatności za prąd

25 marca 2021
doładowanie licznika Energa

Masz dość dużych rachunków za prąd? Nie wiesz skąd bierze się wysokość opłat za Twoją energię elektryczną? Czas skończyć z domysłami lub niebotycznie wysokimi rachunkami. Czas, byś wziął sprawy we własne ręce decydując się na doładowanie licznika Energa i to za pośrednictwem Internetu. Na czym polega ta opcja? Odpowiadamy i przybliżamy ją, byś zaczął oszczędzać na rachunkach, za które niepotrzebnie dziś płacisz!

Przedpłacona energia elektryczna – co to jest?

Przedpłacona energia elektryczna czy też płatność za energię elektryczną na odległość to nic innego jak sposób, by płacić wyłącznie za tyle prądu, ile w rzeczywistości potrzebujesz. Korzystanie z tzw. liczników przedpłatowych pozwala na uzyskanie pełnej kontroli nad tym, ile energii wydajesz oraz kiedy z niej korzystasz.

Co to oznacza w praktyce? Płacisz dokładnie za to, co de facto potrzebujesz. Wybierając, np. doładowanie licznika Energa – opłata jest dokonywana online, wyłącznie za tyle kWh energii elektrycznej, którą chcesz zużyć. Masz również pełny wgląd w swoje wydatki, pobór prądu i unikasz dodatkowych kosztów, związanych chociażby z usługą abonamentową.

Doładowanie licznika Energa – na czym polega?

Doładowanie licznika Energa to sposób, by kontrolować swoje wydatki za prąd. Przede wszystkim potrzebny jest tzw. licznik przedpłatowy, który montuje się w budynku lub mieszkaniu. Za jego pośrednictwem możesz pilnować, ile prądu zużywanych jest w danym momencie. Doładowanie licznika Energa poprzez Internet pozwala na dokupienie kWh w odpowiedniej chwili.

Co to daje? Przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Dzięki instalacji licznika Energa można zmniejszyć opłaty za prąd nawet o… 25%! W obliczu stale rosnących opłat za energię elektryczną to naprawdę imponująca kwota.

Doładowanie licznika Energa można wykonywać na bieżąco, czyli 24 godziny na dobę. Nie ma tutaj konieczności oczekiwania na otwarcie poczty czy oddziału. Po prostu płatności za doładowanie licznika dokonuje się szybko przez Internet!

Dlaczego warto zdecydować się na doładowanie licznika Energa?

Doładowania licznika to sama korzyść dla Ciebie! Zapewnia Ci pełny wgląd to, ile energii elektrycznej zużywasz. Dzięki temu możesz w pełni kontrolować koszty, ale także dowiesz się, np. które urządzenia zużywają najwięcej energii elektrycznej.

Mając dostęp do tych informacji, będziesz w stanie zaplanować i zmniejszyć zużycie energii elektrycznej oraz obniżyć koszty, jednocześnie zmniejszając swój ślad węglowy!

Kolejne zalety płynące z doładowania licznika Energa? Instalacja licznika przedpłatowego jest bardzo prosta. Wystarczy jeden telefon do Energa, kilka formalności i gotowe. Dodatkowo to sposób, by mieć pełną kontrolę nad kosztami energii oraz… jeden rachunek mniej do zapłaty!

W końcu nie musisz już czekać na to, aż wyliczenie wraz z rachunkiem przyjdą pocztą. Koniec z obawami o to, czy nie zaskoczy Cię wysokość opłat w tym miesiącu. Sam decydujesz o tym, kiedy i ile płacisz. Również samo doładowanie licznika Energa trwa raptem kilka chwil. Wystarczy smartfon, tablet lub komputer, podłączenie do Internetu i tyle! To, co musisz wiedzieć to Twój numer indywidualny klienta, który otrzymujesz wraz z licznikiem przedpłatowym. Cała reszta jest banalnie łatwa.

W jaki sposób można przejść na wygodniejszy sposób płatności za prąd?

Przejście na przedpłatę jest łatwe i bezproblemowe – wszystkie dzięki możliwości doładowania liczników online, jedynie za pośrednictwem Internetu. Po prostu skontaktuj się z dostawcą usługi, a on zajmie się resztą. Po przełączeniu jeden z elektryków skonfiguruje inteligentny system sterowania w Twoim domu. Korzystając z inteligentnego systemu za jednym dotknięciem przycisku, możesz śledzić i kontrolować zużywaną energię elektryczną.

Dostęp do płatności za prąd online to także sposób, by na bieżąco wiedzieć, kiedy przychodzi pora doładowania. Licznik lub specjalna aplikacja dadzą znać, że liczba kWh do wykorzystania jest na wyczerpaniu. Po twojej stronie zostanie już tylko opłacenie doładowania!

Dodaj komentarz