Najlepsze, damskie rowery miejskie – co je wyróżnia?

1 marca 2021

Specyfika preferowanego typu jazdy rowerem jest odmienna w przypadku mężczyzn i kobiet. Panowie zdecydowanie częściej decydują się na wypad w trudny, nierzadko górzysty teren. Z kolei panie dużo bardziej wolą dostojną, miejską przestrzeń, gdzie mogą spokojnie przemierzać kolejne kilometry. Co ważne, bez większych trudności, ponieważ najczęściej na prostych i asfaltowych ścieżkach. Kolejną zachętą do tej aktywności w miastach stają się rozbudowane systemy takich tras. Dają wygodę, a przede wszystkim bezpieczną izolację od samochodów i transportu ciężkiego. Dlatego kluczowe staje się pytanie, jaki damski rower miejski wybrać. Konkretna decyzja zakupowa nie dotyczy wyłącznie estetyki, ale i wybranych parametrów technicznych. Informacje na ten temat można znaleźć na przykład na blogu pieknyrower.pl.

Charakterystyka konstrukcji damskiego roweru miejskiego

Wygodę korzystania z damskiego jednośladu gwarantuje jego charakterystyczna budowa. Główną różnicą w porównaniu z modelami męskimi jest zdecydowanie obniżona rama. Wszystko po to, by paniom łatwiej było zachować równowagę w czasie jazdy, a także wchodzić i schodzić z roweru. Są też typy w ogóle pozbawione takiego elementu. Kolejną odmiennością jest bliższe położenie siodełka w stosunku do kierownicy. Dzięki temu kobiety mają wyprostowaną postawę oraz mogą ubrać lekki, zwiewny strój. Następna różnica to nieco bardziej odchylona rura podtrzymująca siodełko. Wreszcie, trzeba wspomnieć także o ostatniej z wymienionych części. Jest ona szersza, co pozwala na dopasowanie do innej budowy anatomicznej ciała. W efekcie na takim siedzisku jeździ się zdecydowanie bardziej komfortowo. Najlepsze rowery miejskie damskie zachwycają również nowoczesnym stylem. Ponadto są lekkie i raczej przyjazne w przenoszeniu czy manewrowaniu. Przydatne wskazówki w tym zakresie znajdują się również na blogu pieknyrower.pl.

Damski rower miejski – na co zwrócić szczególną uwagę?

Duża grupa użytkowniczek, decydując się na zakup ma dylemat, jaki damski rower miejski wybrać. W ofertach sklepów czy salonów można znaleźć wiele modeli, nierzadko z bogatym doposażeniem. Najczęstszymi potrzebami w tym obszarze są: dodatkowe oświetlenie, koszyki, bagażniki, osłony na chwyty przy kierownicy czy liczniki. Niezależnie od indywidualnej konfiguracji, najlepsze rowery miejskie damskie będą cechować się konkretnymi walorami użytkowymi. Wśród najważniejszych, na które warto zwrócić uwagę są między innymi:

  • dostosowanie do wzrostu przyszłej właścicielki,
  • preferowany styl jazdy,
  • materiał wykorzystany do produkcji ramy,
  • oczekiwane wyposażenie,
  • waga jednośladu,
  • możliwość przewożenia dziecka w krzesełku.

Istotne są także dwa, ostatnie obszary. Niska masa własna oznacza łatwiejsze wynoszenie z piwnicy czy mieszkania na wyższym piętrze. Z kolei, możliwość instalacji fotelika lub specjalistycznej przyczepki ułatwi podróżowanie z dzieckiem. Dla najmłodszych bywa to frajda i zachęta do aktywności.

Dodaj komentarz