Na czym polega profesjonalne sprzątanie obiektów biurowych?

21 czerwca 2022

Nowoczesny biurowiec musi być regularnie sprzątany, by dobrze się prezentował i był w pełni bezpieczny dla przebywających w nim na co dzień pracowników. Dlatego to ważne, aby wiedzieć jakie czynności należy wykonać, żeby utrzymać tego typu budynek w nienagannym stanie. A na czym dokładnie polega profesjonalny serwis sprzątający Kraków?

Podstawowe prace porządkowe

W ramach umowy z firmą sprzątającą w danym biurowcu regularnie powinien być wykonywany serwis sprzątający Kraków obejmujący podstawowe prace porządkowe takie jak:

  • odkurzanie i mycie podłóg
  • sprzątanie toalet
  • sprzątanie kuchni i pomieszczeń socjalnych
  • wynoszenie śmieci
  • podlewanie kwiatów
  • mycie okien wewnątrz budynku

Przy czym każda taka czynność musi być zaplanowana i uwzględniona w specjalnym grafiku wraz z wyszczególnieniem dokładnej godziny jej zrealizowania. Poza tym warto również zamówić dodatkowe sprzątanie przed ważnym spotkaniem biznesowym lub po konferencji czy imprezie firmowej. 

Niestandardowe usługi

Wiele biurowców wymaga nie tylko gruntownego sprzątania, ale i także przeprowadzenia niestandardowych usług, które wykonuje się kilka razy do roku. Dlatego dobry serwis sprzątający Kraków powinien posiadać w swojej ofercie prace alpinistyczne związane z myciem okien i czyszczeniem elewacji oraz prace związane z utrzymaniem i pielęgnacją terenów zielonych. Ponadto w sezonie zimowym należy zadbać również o regularne odśnieżanie dachów i czyszczenie rynien, a w budynkach wielopiętrowych trzeba także systematycznie sprzątać ruchome schody i windy. Dodatkowo serwis sprzątający Kraków może zaoferować swoim klientom takie usługi jak dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja czy specjalistyczna impregnacja posadzek.

Nowoczesny sprzęt do czyszczenia dużych powierzchni

Kompleksowa usługa utrzymania w czystości przestronnego biurowca nie może zostać prawidłowo wykonana, jeśli firma sprzątająca nie posiada nowoczesnego sprzętu. Dlatego profesjonalny serwis sprzątający Kraków powinien obejmować użycie ręcznych i samojezdnych maszyn szorująco – czyszczących, a także specjalistycznych zamiatarek i polerek. Ekipa sprzątająca musi również stosować maszyny do prania dywanów, myjki ciśnieniowe oraz sprzęt dedykowany do prac ogrodowych.

Poza tym to ważne, aby wybrana firma miała doświadczenie w obsłudze obiektów wielkopowierzchniowych, a serwis sprzątający Kraków przebiegał z zachowaniem najwyższych standardów. Warto pamiętać także, że odpowiednio zadbany budynek będzie wizytówką każdego przedsiębiorstwa i sprawi, że praca w nim będzie przyjemna i zdecydowanie bardziej wydajna.

Dodaj komentarz