Zabezpiecz swój dom przed włamaniem

29 marca 2020
Zabezpiecz swój dom przed włamaniem

Każdego roku złodzieje włamują się i okradają wiele domów. Co zrobić, jeśli nie stać nas na drogie systemy alarmowe? Czy jesteśmy całkiem bezradni? Oto skuteczne porady, które pomogą Ci chronić swój dom, a nawet zniechęcą złodziei do włamania się do twojej nieruchomości.

Ukrywaj cenne rzeczy, gdy nieznajomi są w twoim domu

Podczas gdy hydraulik naprawia coś pod zlewem, ma wystarczająco dużo czasu, aby się rozejrzeć. Nie możesz zakładać, że ma dobre intencje – może być wspólnikiem przestępców i informować ich o potencjalnych ofiarach. Może też ukraść torebkę lub kolczyki, które zostawiliście na stole. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy hydraulicy i inni pracownicy są włamywaczami, ale zawsze należy zachować ostrożność. Warto jest zapoznać się opiniami na temat firmy przed skontaktowaniem się z elektrykiem lub hydraulikiem.

Zainstaluj niezawodny zamek

Według danych włamywacze spędzają zaledwie 60 sekund włamując się do domu, a 73% przypadków dostaje się przez drzwi wejściowe. To naprawdę ma znaczenie, jakie zamki masz zamontowane. Zamykaj drzwi na więcej niż jeden zamek, korzystaj z zamków antywłamaniowych, które blokują drzwi w kilku miejscach i mają specjalnie listwy i rygle antywłamaniowe.

Chroń swoje okna.
Innym popularnym sposobem na wejście do nieruchomości są okna. Dlatego zaleca się instalowanie krat, jeśli mieszkasz na parterze lub pierwszym piętrze. Nie zapominaj, że jednocześnie zapewnić sobie możliwość ewakuacji w nagłych wypadkach, zamontuj kraty, które od wewnątrz można odblokować.

Zadbaj o otoczenie swojej nieruchomości.
Jeśli masz dom, nie pozwól włamywaczom myśleć, że nikt tam nie mieszka. Latem zadbaj o trawnik, a zimą utrzymuj ścieżkę w czystości.
Zamontuj tablice odstraszające złodziei.
Złodzieje boją się, że zostaną złapani. Zalecamy umieszczenie znaku „chroniony obiekt” albo „obiekt monitorowany” Ta sztuczka sprawi, że włamywacze zastanowią się dwa razy przed włamaniem.
Mądrze wyrzucaj opakowania po drogich przedmiotach.

Jeśli wyrzucasz pudełko od nowego telewizora lub lodówki, prawdopodobnie przyciągniesz potencjalnych włamywaczy, którzy mogą ukraść twój nowy przedmiot. Aby uniknąć kłopotów, podrzyj pudełko przed wyrzuceniem, aby nie przyciągać intruzów.
Udawaj.
Wyobraź sobie, że na chwilę wychodzisz z domu. Jesteś już na ulicy i nagle zauważasz dziwne osoby. Być może czekają, aż odejdziesz, aby móc się włamać. Nie wstydź się: odwróć się i pomachaj ręką, jakby ktoś został w domu.

Sprawdzaj swoje zamki.
Jeśli zauważysz zadrapania na zamku, oznacza to, że włamywacze próbowali go otworzyć. Więc zanim otworzysz drzwi i wejdziesz do domu, sprawdź swój zamek, abyś miał szansę szybko zareagować w nagłym wypadku.

Wpuść światło słoneczne.
Jeśli okna są zasłonięte przez kilka dni z rzędu, może to oznaczać, że nikogo nie ma w domu: niewielu ludzi lubi żyć bez światła słonecznego. Kiedy opuszczasz swój dom, upewnij się, że nie zasłaniasz całkowicie swoich okien, aby stworzyć wrażenie, że jesteś w domu.
Umieść rośliny z kolcami przed ogrodzeniem i oknami. Aby zamienić zwykłe ogrodzenie w barierę, posadź coś ze ostrymi liśćmi i kolcami, takimi jak róże. Wszystkie te rośliny sprawią, że misja włamywaczy będzie naprawdę trudna.

Nie przekazuj żadnych informacji przez telefon.
Powinieneś być ostrożny z dziwnymi firmami świadczącymi usługi komunalne, które do ciebie dzwonią i zadają pytania dotyczące twojego miejsca pracy i godzin pracy lub ludzi, którzy z tobą mieszkają. Jest to jedna z metod, których używają złodzieje, aby poznać historię nieruchomości i najbardziej odpowiedni czas na włamanie.

Dodaj komentarz