Wyjeżdżasz do pracy za granicę? Sprawdź, na jakie ubezpieczenie postawić

19 października 2022
ubezpieczenie do pracy za granicę

Wielu Polaków wyjeżdża do pracy poza granicę naszego kraju. Wiadomo, że w Europie Zachodniej zarobki są o wiele, wiele wyższe. Wiele osób nawet decyduje się na wyjazd na stałe. Niektóre osoby wyjeżdżają na dosłownie kilka miesięcy. Musimy pomyśleć i to na poważnie o ubezpieczeniu do pracy za granicę, które jest wręcz niezbędne. Jakie ubezpieczenie wybrać? Dlaczego jest ono takie istotne? Pora się o tym przekonać.

Ubezpieczenie turystyczne nie wystarczy

Niektóre osoby uważają, że ubezpieczenie, które ma się w kraju, okaże się wystarczające. Jest to bardzo ryzykowane. Czasami dosłownie w ułamku sekundy można narobić sobie bardzo dużych długów. Nie dopuszczajmy do tego. Gdy wyjeżdżamy za granicę, to ubezpieczamy podróż. Gdy jest to wyjazd typowo turystyczny, to wersja ubezpieczenia standardowa okaże się w pełni wystarczająca. Jednak, gdy za granicą mamy zamiar pracować, to musimy już na poważnie zastanowić się nad ubezpieczeniem do pracy za granicą. Takich świadczeń nie znajdziemy w zakresie standardowym.

Aby móc skorzystać z ubezpieczenia w pracy będą za granicę, to niezbędne jest dodatkowe ubezpieczenia. Takowa polisa pokryje koszty leczenia, gdy do wypadku dochodzi podczas pełnienia obowiązków. Jednak to nie wszystko. Takowe rozszerzenie jest częścią turystycznego ubezpieczenia. Jednocześnie przysługują nam korzyści, które wynikają z podstawy. Można liczyć na:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie assistance,
  • ubezpieczenie OC.

Ubezpieczenie do pracy za granicę (www.polisaturystyczna.pl) możemy wykupić prawie w każdej firmie ubezpieczeniowej, a także w sieci. Drugi sposób jest znacznie prostszy i wygodniejszy. Polecamy właśnie z niego skorzystać.

Czy to ubezpieczenie rzeczywiście jest konieczne?

Wiadomo, że każda osoba ubezpieczona w Polsce, może wyrobić sobie kartę EKUZ. Jest to nic innego jak Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pamiętajmy jednak, że ta karta jedynie pokrywa wszelkie koszty podstawowe medycznych usług. Gdy posiadamy takową kartę, to będziemy traktowani niczym mieszkańcy lokali. Co to oznacza? Oznacza to nic innego jak to, że za każdy zabieg, czy też usługę sami zapłacimy.

Karta EKUZ nie pokryje niestety dentystycznego leczenia, transportu medycznego, złamanej ręki, a w co po niektórych krajach nawet wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Koniecznie musimy zatem ubezpieczyć swój wyjazd za granicę do pracy. Możemy dobrać ubezpieczenie w sposób indywidualny. Wówczas możemy dobrać taką polisę, która najbardziej nam się przyda. Inne ubezpieczenie mogą wybrać osoby, które pracują fizycznie, a inne osoby, które pracują przed komputerem.

Musimy mieć to na uwadze. Warto skorzystać z ubezpieczenia w firmie ubezpieczeniowej, która jest znana na rynku i tym samym wiarygodna. Raczej w firmach nieznanych nie chcemy się ubezpieczać, ponieważ nie mamy do nich zaufania, a to jest jak najważniejsze w tejże branży.

Zapoznajmy się zatem z ofertami i wybierzmy dla siebie taką polisę, która zapewni nam bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz