W jaki sposób sprzedać mieszkanie za gotówkę?

10 września 2020

Najpowszechniejszą formą zbywania mieszkań jest po prostu ich sprzedaż na rzecz prywatnego kupującego. Jednak popularność innych rozwiązań jest coraz większa i nie ma w tym nic dziwnego: posiada ona szereg zalet, których na próżno szukać przy sprzedaży prywatnej. Jak szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie za gotówkę?

Jak działa skup mieszkań?

Zasada działania firm zajmujących się skupem mieszkań jest stosunkowo prosta i przejrzysta dla wszystkich. Po podjęciu decyzji o sprzedaży lokalu mieszkalnego, należy skontaktować się z firmą trudniącą się skupem – na przykład KupujemyM. Wówczas, we wspólnie wybranej formie, dochodzi do oceny stanu lokalu oraz jego aktualnej wartości rynkowej. Następnie – firma podejmuje decyzję, czy jest zainteresowana nabyciem danego lokum, a także określa dokładną kwotę, jaką może zapłacić za mieszkanie.

Jeśli podana wartość nam odpowiada – przechodzi się do dalszej części współpracy, czyli notarialnego przekazania własności nieruchomości oraz zapłaty za nie. Co istotne, w niektórych przypadkach firmy takie jak kupujemym.pl wpłacają zadatek – ma to miejsce po wcześniejszym ustaleniu takiego warunku ze sprzedającym lokal. Może to mieć szczególne znaczenie, jeśli potrzebujesz gotówki bardzo szybko – na przykład by wnieść zadatek za inną nieruchomość.

Gotówka czy przelew?

Przekazanie środków pieniężnych następuje w formie ustalonej między stronami, w terminie określonym w akcie notarialnym. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku przekazania kluczy oraz aktu własności – wszystko to jest uzgadniane między stronami i wpisywane w akt notarialny sprzedaży nieruchomości. Jak widać, proces jest bardzo przejrzysty i dokładnie opisany na każdym etapie.

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju sprzedaży jest możliwość szybkiego pozyskania środków. W momencie, w którym KupujemyM zdecyduje się nabyć lokal, wszystko odbywa się bardzo szybko, a do przekazania środków dochodzi w terminie znacznie krótszym niż ma to miejsce przy nabywcy prywatnym. Przede wszystkim – kupujemym.pl nabywa lokal za posiadane środki, a nie – występuje o kredyt do banku i oczekuje na jego decyzję, pozostawiając nas w zawieszeniu.

Dodaj komentarz