W jaki sposób sprzedać mieszkanie za gotówkę?

10 września 2020
25
Views

Najpowszechniejszą formą zbywania mieszkań jest po prostu ich sprzedaż na rzecz prywatnego kupującego. Jednak popularność innych rozwiązań jest coraz większa i nie ma w tym nic dziwnego: posiada ona szereg zalet, których na próżno szukać przy sprzedaży prywatnej. Jak szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie za gotówkę?

Jak działa skup mieszkań?

Zasada działania firm zajmujących się skupem mieszkań jest stosunkowo prosta i przejrzysta dla wszystkich. Po podjęciu decyzji o sprzedaży lokalu mieszkalnego, należy skontaktować się z firmą trudniącą się skupem – na przykład KupujemyM. Wówczas, we wspólnie wybranej formie, dochodzi do oceny stanu lokalu oraz jego aktualnej wartości rynkowej. Następnie – firma podejmuje decyzję, czy jest zainteresowana nabyciem danego lokum, a także określa dokładną kwotę, jaką może zapłacić za mieszkanie.

Jeśli podana wartość nam odpowiada – przechodzi się do dalszej części współpracy, czyli notarialnego przekazania własności nieruchomości oraz zapłaty za nie. Co istotne, w niektórych przypadkach firmy takie jak kupujemym.pl wpłacają zadatek – ma to miejsce po wcześniejszym ustaleniu takiego warunku ze sprzedającym lokal. Może to mieć szczególne znaczenie, jeśli potrzebujesz gotówki bardzo szybko – na przykład by wnieść zadatek za inną nieruchomość.

Gotówka czy przelew?

Przekazanie środków pieniężnych następuje w formie ustalonej między stronami, w terminie określonym w akcie notarialnym. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku przekazania kluczy oraz aktu własności – wszystko to jest uzgadniane między stronami i wpisywane w akt notarialny sprzedaży nieruchomości. Jak widać, proces jest bardzo przejrzysty i dokładnie opisany na każdym etapie.

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju sprzedaży jest możliwość szybkiego pozyskania środków. W momencie, w którym KupujemyM zdecyduje się nabyć lokal, wszystko odbywa się bardzo szybko, a do przekazania środków dochodzi w terminie znacznie krótszym niż ma to miejsce przy nabywcy prywatnym. Przede wszystkim – kupujemym.pl nabywa lokal za posiadane środki, a nie – występuje o kredyt do banku i oczekuje na jego decyzję, pozostawiając nas w zawieszeniu.

Dodaj komentarz