Tektura plaster miodu – czym jest?

16 listopada 2020
Tektura plaster miodu

Wiele osób, gdy słyszy określenie „tektura plaster miodu” to nie za bardzo wie, o czym mowa. Jednak jesteśmy w stanie się założyć, że jeżeli zobaczylibyście omawiany produkt, zaraz byście go skojarzyli. Taka tektura ma zapewnić ochronę pakowanych przedmiotów, amortyzować, a także zwiększyć komfort zarówno kupujących, jak i sprzedających. Chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat? Zastanawiasz się, jakie ma zastosowanie? Przeczytaj nasz artykuł.

Tektura plaster miodu – gdzie się jej używa?

Tektura plaster miodu to materiał opakowaniowy oparty na papierze kraft, który uformowany jest  w ciągłą strukturę sześciokątnych komórek – stąd nazwa, ponieważ przypomina plaster miodu. Choć przekładki typu plaster miodu na polskim rynku pojawiły się dopiero niedawno, to cieszą się one coraz większą popularnością. Dlaczego? Ponieważ to połączenie bardzo małej wagi z wytrzymałością. Plastry miodu tekstura ma bardzo szerokie zastosowanie, jest ono wręcz nieograniczone. Jedyne, co je ogranicza to zapotrzebowanie i wyobraźnia użytkownika.

Taka tektura może stanowić zarówno opakowanie wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Tektura plaster miodu świetnie sprawdza się jako przekładka, ale także jako amortyzator czy wypełniacz pustej przestrzeni. Można ją zastosować zarówno przy ubezpieczaniu małych i lekkich komponentów elektronicznych (np. telefon komórkowy), jak i dużych, ciężkich przedmiotów (na przykład części samochodowe). Wielu producentów wybiera ją jako zamiennik styropianu.

Troska o planetę i oszczędność

Tektura plaster miodu może być świetnym substytutem styropianu. Wiele firm produkcyjnych i dystrybucyjnych szukają dla niego alternatywy. Styropian jest mało ekologicznym rozwiązaniem, a poza tym ma tendencję do kruszenia się. Z kolei tektura plaster miodu jest przyjazna dla środowiska i po rozpakowaniu produktu wystarczy wyrzucić ją do pojemnika na papier.

Plastry miodu – tektura z wieloma zaletami

Fakt, że tektura jest ekologiczna i w całości nadaje się do recyclingu to nie jedyna jej zaleta. Charakteryzuje się ona dużą odpornością na ściskanie i jest uniwersalna. Producent tektury plaster miodu może zaopatrzyć Cię zarówno w płytę o bardzo dużych, jak i mniejszych rozmiarach, więc nie ma problemu z dopasowaniem produktu do Twoich potrzeb.

Tektura plaster miodu – producent, któremu warto zaufać

Wpisując w wyszukiwarce frazę „tektura plaster miodu producent”, przekonasz się, że coraz więcej firm zaczyna wprowadzać do swojej oferty to innowacyjne rozwiązanie. Jeżeli Tobie lub Twojej działalności zależy na dbałości o środowisko, a także na obniżeniu kosztów, to koniecznie powinieneś sprawdzić tekturę plaster miodu. Oprócz tego, że może być ona zabezpieczeniem lub wypełnieniem, to sprawdza się też jako podstawa i obwoluta palet. Przeglądając oferty firm reklamujących się pod hasłem „tektura plaster miodu producent”, zwróć uwagę, czy zapewniają one najwyższej jakości zabezpieczenie, które będzie trwałe.

Dodaj komentarz