Od czego zależy cena ekspertyzy budowlanej?

8 października 2020

Ekspertyza budowlana pozwala trafnie określić stan techniczny budynku. To doskonała opcja dla inwestorów, a nawet osób prywatnych, które planują zakup nieruchomości. Ważne jest jednak to, aby wybrać godne zaufania przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w tego typu usługach. Przykładem jest marka AwarieBudowlane, która zapewnia dogodne warunki współpracy, a także atrakcyjne stawki. Zastanawiasz się, od czego zależy finalny koszt usługi? Sprawdź poniższe wskazówki!

Stopień złożoności procesu

Zastanawiasz się, ile kosztuje ekspertyza budowlana? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ na finalną cenę składa się wiele różnych czynników. Najważniejsze jest to, aby trafnie określić stopień złożoności procesu. W niektórych przypadkach fachowcy muszą wykazać się większym zaangażowaniem. Im większy zakres prac, tym wyższa cena usługi. Warto wiedzieć, że do określenia rzeczywistego stanu technicznego budynku często potrzeba m.in. odsłonięcia fundamentów.

Naprawa poszczególnych elementów

Czasami wydanie orzeczenia wymaga uprzedniej naprawy napotkanych usterek oraz mankamentów. Bez tego przejście do kolejnego etapu byłoby niemożliwe. Niemal każdy wykonawca proponuje zupełnie inne stawki. Oczywiście nie trzeba decydować się na skorzystanie z oferty „w ciemno”. Zazwyczaj można zwrócić się z prośbą o wstępne oszacowanie kosztów usługi, co jest znaczącym ułatwieniem dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Najważniejsze jest to, aby zlecona ekspertyza budowlana została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi normami oraz standardami.

Termin zrealizowania usługi

Może zdarzyć się tak, że ekspertyza budowlana będzie nam potrzeba „na już”. Najczęściej jednak czas oczekiwana na realizację usługi jest dość długi. Dobrze jest sprawdzić, czy dane przedsiębiorstwo nie umożliwia realizacji zlecenia w trybie ekspresowym. Jest ono dodatkowo płatne, jednak nie musimy martwić się o wolne terminy. Pewne jest to, że nie ma sensu korzystać z usług podmiotu, który nie posiada doświadczenia w branży. Lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że ekspertyza została przeprowadzona prawidłowo.

Dodaj komentarz