Najlepsze miejsca na wakacje we wrześniu

30 maja 2020
49
Views

Wrzesień to idealna pora na urlop. Pogoda wciąż jest bardzo przyjemna, w wielu miejscach można nadal kąpać się w morzu, a ceny usług turystycznych powoli, ale jednak, spadają. Dokąd warto wyjechać we wrześniu, by cieszyć się naprawdę udanymi wakacjami?

Włochy

Wśród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w Europie Włochy od lat zajmują czołową pozycję. To idealne miejsce na letni wypoczynek – mnóstwo piaszczystych, zadbanych plaż, przepyszna kuchnia i niezliczone zabytki, do tego świetnie rozbudowana infrastruktura turystyczna. Praktycznie każdy region ma coś do zaoferowania, a we wrześniu szczególnie polecane są te południowe lokalizacje, jak Kalabria, Sycylia, Apulia, Kampania.

Z Polski do Włoch można dojechać własnym samochodem, ale wygodniejszą opcją jest samolot – lot trwa góra trzy godziny, a ze względu na popularność tej trasy i dużą liczbę lotów, bilety nie są drogie.

Hiszpania

Jak można przeczytać między innymi na http://okiemturysty.pl/porady/gdzie-na-wakacje-we-wrzesniu/, wrzesień jest najlepszą porą na wizytę w Hiszpanii. Niezależnie od regionu, wrześniowa pogoda jest w Hiszpanii niezwykle przyjemna, nie dokuczają już tak bardzo upały, a woda w morzu zachęca do kąpieli.

Hiszpania słynie ze swojej kuchni i bajecznych plaż, a kurortów jest tak wiele, że łatwo znaleźć coś odpowiedniego dla siebie – ceny hoteli są często niższe niż w Polsce, podobnie koszt wyżywienia oraz innych turystycznych atrakcji. Do Hiszpanii najłatwiej dostać się samolotem – loty są do wszystkich dużych miast, a do mniejszych miejscowości bez trudu można się dostać pociągiem lub autobusem.

Dubaj

Wakacje poza Europą? Jedną z ciekawszych propozycji jest Dubaj, który od kilku lat stawia właśnie na turystykę. Z noclegiem nie ma problemu. Jak można sprawdzić na http://okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-w-dubaju/, w mieście jest mnóstwo kurortów otwartych z myślą o europejskich turystach, więc na brak rozrywki na pewno nie można narzekać. Zabytków w Dubaju nie ma zbyt wiele, są za to atrakcje, których nie uświadczy się w innych krajach, jak choćby możliwość odbycia wycieczki na pustynię. Ceny są wyższe niż w Polsce, ale ogólnie nie jest to wyjazd wymagający bardzo dużych nakładów finansowych.

Dubaj we wrześniu to propozycja przede wszystkim dla osób, które szukają ciepłej lokalizacji i chcą za wszelką cenę uniknąć deszczu. Plaże są czyste i oferują rozliczne udogodnienia dla turystów, trzeba jednak pamiętać, że jest to kraj o innej kulturze, i nie w każdym miejscu można się zachowywać tak samo swobodnie jak na plaży we Włoszech czy Hiszpanii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *