Najlepsze miejsca na wakacje we wrześniu

30 maja 2020

Wrzesień to idealna pora na urlop. Pogoda wciąż jest bardzo przyjemna, w wielu miejscach można nadal kąpać się w morzu, a ceny usług turystycznych powoli, ale jednak, spadają. Dokąd warto wyjechać we wrześniu, by cieszyć się naprawdę udanymi wakacjami?

Włochy

Wśród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w Europie Włochy od lat zajmują czołową pozycję. To idealne miejsce na letni wypoczynek – mnóstwo piaszczystych, zadbanych plaż, przepyszna kuchnia i niezliczone zabytki, do tego świetnie rozbudowana infrastruktura turystyczna. Praktycznie każdy region ma coś do zaoferowania, a we wrześniu szczególnie polecane są te południowe lokalizacje, jak Kalabria, Sycylia, Apulia, Kampania.

Z Polski do Włoch można dojechać własnym samochodem, ale wygodniejszą opcją jest samolot – lot trwa góra trzy godziny, a ze względu na popularność tej trasy i dużą liczbę lotów, bilety nie są drogie.

Hiszpania

Jak można przeczytać między innymi na http://okiemturysty.pl/porady/gdzie-na-wakacje-we-wrzesniu/, wrzesień jest najlepszą porą na wizytę w Hiszpanii. Niezależnie od regionu, wrześniowa pogoda jest w Hiszpanii niezwykle przyjemna, nie dokuczają już tak bardzo upały, a woda w morzu zachęca do kąpieli.

Hiszpania słynie ze swojej kuchni i bajecznych plaż, a kurortów jest tak wiele, że łatwo znaleźć coś odpowiedniego dla siebie – ceny hoteli są często niższe niż w Polsce, podobnie koszt wyżywienia oraz innych turystycznych atrakcji. Do Hiszpanii najłatwiej dostać się samolotem – loty są do wszystkich dużych miast, a do mniejszych miejscowości bez trudu można się dostać pociągiem lub autobusem.

Dubaj

Wakacje poza Europą? Jedną z ciekawszych propozycji jest Dubaj, który od kilku lat stawia właśnie na turystykę. Z noclegiem nie ma problemu. Jak można sprawdzić na http://okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-w-dubaju/, w mieście jest mnóstwo kurortów otwartych z myślą o europejskich turystach, więc na brak rozrywki na pewno nie można narzekać. Zabytków w Dubaju nie ma zbyt wiele, są za to atrakcje, których nie uświadczy się w innych krajach, jak choćby możliwość odbycia wycieczki na pustynię. Ceny są wyższe niż w Polsce, ale ogólnie nie jest to wyjazd wymagający bardzo dużych nakładów finansowych.

Dubaj we wrześniu to propozycja przede wszystkim dla osób, które szukają ciepłej lokalizacji i chcą za wszelką cenę uniknąć deszczu. Plaże są czyste i oferują rozliczne udogodnienia dla turystów, trzeba jednak pamiętać, że jest to kraj o innej kulturze, i nie w każdym miejscu można się zachowywać tak samo swobodnie jak na plaży we Włoszech czy Hiszpanii.

Dodaj komentarz