Jakie wycieraczki obiektowe warto wybrać?

4 stycznia 2021

Każdy obiekt użytkowany przez dużą grupę osób powinien być ergonomiczny, a jednocześnie funkcjonalny. Tutaj liczą się nawet najmniejsze detale, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo eksploatacji. Na specjalną uwagę zasługują wycieraczki, które są bardzo ważnym elementem wyposażenia wewnętrznego i zewnętrznego budynku. Wybór produktów jest całkiem szeroki, co stanowi niezaprzeczalną zaletę. Marka Alumatex.pl posiada w swojej ofercie wysokojakościowe wycieraczki obiektowe, które dostępne są w rozsądnej cenie.

Aluminiowe wycieraczki systemowe

Dobry producent wycieraczek z pewnością posiada w swojej ofercie aluminiowe wycieraczki systemowe, które cieszą się ogromną popularnością. Podwyższona wytrzymałość sprawia, że konstrukcja przez długi czas pozostanie w nienaruszonej formie. Aluminium to tworzywo, które nie jest podatne na negatywne działanie czynników otoczenia. Sporym atutem jest fakt, że nie ulega ono procesom korozyjnym, tak jak np. tradycyjna stal. Wycieraczki systemowe oferowane przez Alumatex posiadają różnorodne wypełnienia, dzięki czemu łatwo dopasować je do miejsca eksploatacji.

Maty tekstylne i gumowe

Stanowią one uzupełnienie wycieraczek systemowych. Z oczywistych wglądów są one umieszczane wewnątrz obiektu. Dzięki nim mniejsza ilość zanieczyszczeń jest przenoszonych do dalszej części budynku. Materiały tekstylne cechują się wysoką chłonnością, co ma szczególne znaczenie w jesienne i zimowe dni. Wiadomym jest, że ich trwałość jest niższa, niż mat z tworzyw sztucznych. Z tego powodu wymagają one częstszej wymiany. Nie są zbyt drogie, a więc nie trzeba obawiać się wysokich kosztów. Maty gumowe są nieco droższe, jednak znacznie dłużej zachowują swoje parametry użytkowe.

Kraty stalowe

Kraty stalowe uznawane są za zamiennik wycieraczek systemowych. Ich powierzchnia może być gładka, jednak dostępne są również modele antypoślizgowe. Przeznaczone są do montażu na zewnątrz. Kraty znakomicie sprawdzają się podczas wstępnego oczyszczania obuwia. Wewnątrz budynku dobrze jest jednak umieścić wycieraczki uzupełniające, które lepiej poradzą sobie z wilgocią. Dzięki temu utrzymanie pożądanego poziomu higieny w obiekcie nie będzie wyzwaniem. Jest to szczególnie ważne w przypadku miejsc intensywnie eksploatowanych np. galerii handlowych.

Dodaj komentarz