Jak wynająć dobre mieszkanie?

30 marca 2020
Jak wynająć dobre mieszkanie?

Znalezienie mieszkania może być bardzo stresujące bez odpowiednich narzędzi. Zoptymalizuj wyszukiwanie, aby uniknąć marnowania czasu i zasobów. Upewnij się, że znajdziesz idealne dopasowanie przed podpisaniem umowy najmu. Podpisz umowę z odpowiednimi dokumentami i dopiero po podjęciu w pełni świadomej decyzji.

Ustaw zakres budżetu

Określ, na co Cię stać każdego miesiąca, biorąc pod uwagę swoje dochody i wydatki. Uwzględnij artykuły spożywcze, transport, zajęcia towarzyskie, narzędzia i członkostwo na siłowni jako wydatki. Upewnij się, że podajesz realistyczne liczby, abyś mógł gromadzić oszczędności na niespodziewane sytuacje.

Pamiętaj o większym obrazie
Nie daj się zwieść małym dodatkom. Jeśli właściciel pozostawi ci jakiś sprzęt AGD albo pozwoli Ci się wprowadzić wcześniej, może cię to skłonić do wynajmu mieszkania nawet jeśli nie spełnia ono ważniejszych potrzeb. Ustaw swoje priorytety i nie narażaj ich na szwank.

Weź pod uwagę porę roku
Ceny mogą być znacznie wyższe latem, ponieważ wtedy wiele osób szuka nowego mieszkania. W zależności od tego, gdzie mieszkasz i od tego, czy masz oś czasu, najlepiej będzie wyszukiwać od października do grudnia lub od lutego do marca.
Ludzie nie chcą się przemieszczać podczas wakacji lub chłodnych miesięcy, więc skorzystaj ze spadku konkurencji. Wiele mieszkań stoi pustych w tych okresach, więc możesz spodziewać się spadku cen, jeśli zechcesz poczekać jakiś czas.
Jeśli mieszkasz w miejscu z dużą liczbą studentów, czekanie do rozpoczęcia szkoły we wrześniu może pomóc Ci znaleźć niższą stawkę czynszu.

Zawęź kryteria wyszukiwania
Nie marnuj czasu na przeglądanie wszystkiego, co jest dostępne. Wyszukaj online i utwórz listę nie więcej niż czterech lub pięciu mieszkań do odwiedzenia. Zaplanuj wizytę, a nie po prostu wpadnij.
Rób zdjęcia i zadawaj pytania podczas wizyty, aby upewnić się, że mieszkanie spełnia wszystkie Twoje standardy. Jeśli osoba pokazująca mieszkanie nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, pamiętaj, aby uzyskać jego dane kontaktowe, abyś mógł później uzyskać te informacje.

Zachowaj porządek
W zależności od czasu i zasobów możesz spojrzeć na kilka mieszkań. Przechowuj wszystkie informacje w jednym dokumencie, wraz ze zdjęciami oraz listą zalet i wad. Możesz także umieścić je na mapie i uporządkować je według dogodności dojazdu do miejsca pracy lub szkoły.

Sprawdź transport publiczny
Transport publiczny może zaoszczędzić pieniądze lub być niezbędny w nagłych wypadkach. Upewnij się, że wiesz, jak daleko jest Twoje mieszkanie od głównych szlaków komunikacyjnych.
Nawet jeśli masz samochód, sprawdzenie, ile możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu, benzynie i czasie podróży, może spowodować zmianę sposobu dojazdu do pracy.

Poszukaj w nowo wybudowanych blokach
Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale nowe budynki mogą mieć rozsądne czynsze, ponieważ nowy kompleks apartamentów może chcieć zapełnić się tak szybko, jak to możliwe. Właściciele i zarządcy mogą być elastyczni w kwestii wynajmu, jeśli próbują wynająć cały budynek. Upewnij się, czy jest miejsce do negocjacji.

Poszerz swoje wyszukiwanie
Jeśli od dłuższego czasu szukasz i masz trudności ze znalezieniem mieszkania w swoim przedziale cenowym, rozszerz kryteria wyszukiwania. Możesz spojrzeć na lokalizacje nieco dalej niż pierwotnie planowałeś lub przeanalizować budynek bez pewnych udogodnień. Określ priorytety elastyczności i zmień kryteria wyszukiwania.

Dodaj komentarz