Jak wybrać najlepsze maszyny do wycinania kartonów?

22 marca 2021

Kartony, jak i przeróżne pudełka tekturowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich wykonanie musi być bardzo staranne i trwałe, dlatego wycinane są przez specjalnie zaprojektowane do tego maszyny.

Czym powinny charakteryzować się najlepsze maszyny do kartonów?

Maszyny do wycinania kartonów powinny przede wszystkim charakteryzować się wykonaniem z materiałów o najwyższej jakości. Co więcej, muszą one gwarantować bezpieczeństwo, jak i niezawodne używanie ich przez długie lata. Wszystkie ich komponenty powinny zapewniać długotrwałą eksploatację. Ponadto maszyna do kartonów powinna wyróżniać się intuicyjną, bardzo prostą obsługą. Takimi cechami odznaczają się między innymi profesjonalne maszyny.

Boxmat 2 – jedna z najlepszych maszyn do wycinania kartonów

Jedną z przykładowych maszyn, która zachwyca niezawodnością jest Boxmat 2. Zaprojektowana ona została do produkcji opakowań z falistej tekstury. Boxmat 2 świetnie nadaje się do procesu wycinania serii pudełek. Dodatkowo ta maszyna do kartonów charakteryzuje się 12-calowym dotykowym panelem sterującym, który znacząco ułatwia pracę.

Przykłady pozostałych maszyn do wycinania kartonów

Przeglądając maszyny do wycinania kartonów można wyróżnić także taką maszynę jak Randix. Jest to nowoczesny ploter tnący, który oparty jest na modułowej konstrukcji oraz pasie transmisyjnym. Kolejną maszyną, którą można znaleźć w ofercie Zemat jest Rollmat. Jest to wykrawarka przeznaczona do tworzenia wykrojników różnych wykrojów z folii miękkich i twardych, papieru, tektury, tworzyw sztucznych, jak i skóry. Na uwagę zasługuje także drukarka Flexomat, która współpracuje z maszynami Boxmat, ale może być także używana samodzielnie. To tylko niektóre z maszyn służących do wycinania kartonów. Zaglądając na zemat.pl możesz zobaczyć ich więcej i wybrać taką, która najlepiej będzie nadawała się do zaplanowanej pracy. Warto do nich zajrzeć i zapoznać się z proponowanymi rozwiązaniami do cięcia kartonów.

Przykłady zastosowań produktów wycinanych z maszyn

Maszyny do wycinania kartonów wykonują produkty, które mają szerokie zastosowanie. Jednym z przykładów są pudła kartonowe z tekstury falistej. Maszyna do kartonów tworzy także przeróżne opakowania prezentowe, jak i ozdobne – mogą być nawet takie z nadrukami. Co więcej, produkowane są także kratownice do pudeł oraz wkładki i przekładki, a nawet kartonowe opakowania na meble. Jak widać, są to bardzo ważne maszyny, ponieważ służą do produkcji bardzo praktycznych oraz potrzebnych rzeczy.

Dodaj komentarz