Jak przetrwać pracę bez snu?

29 marca 2020
Jak przetrwać pracę bez snu?

Istnieje wiele uzasadnionych powodów przez które możemy nie spać – wybredne dziecko, naglący projekt, zbliżający się termin. Istnieje również wiele głupich powodów – może nadrabiałeś znajomość z przyjacielem, z którym od dawna nie rozmawiałeś. Bez względu na powód musisz się przygotować na trudności w pracy następnego dnia. Jeśli skutecznie uporządkujesz swój czas i będziesz się odżywiać przez cały dzień, możesz przetrwać pracę bez snu.

Oprzyj się pokusie naciśnięcia przycisku drzemki
Nawet jeśli przyzwyczaiłeś się do kilkukrotnego naciśnięcia przycisku drzemki, zanim w końcu wstaniesz, jeśli nie śpisz prawie wcale, ten przycisk drzemki wyrządzi ci więcej szkody niż pożytku. Te krótkie chwile lekkiego snu sprawią, że poczujesz się bardziej zmęczony, a także narazisz się na alarm. Zamiast uderzać w drzemkę, ustaw alarm na ostatni możliwy moment, kiedy możesz się obudzić.

Zjedz lekkie, bogate w białko śniadanie
Obfite śniadanie sprawi, że będziesz bardziej śpiący. Słodkie, bogate w kalorie potrawy mogą dać ci skok cukru, ale później spowodują problem. Zamiast tego zjedz lekkie śniadanie z pełnego ziarna i białka, z odrobiną świeżych owoców. Jogurt to także dobra opcja śniadaniowa. Jeśli prawie nie spałeś, prawdopodobnie będziesz pragnął słodkich pokarmów i prostych węglowodanów, więc może wymagać trochę samodyscypliny, aby zmusić się do właściwego jedzenia.

Idź na spacer, jeśli to możliwe
Światło słoneczne może pomóc przywrócić energię i dać zastrzyk witaminy D. Jeśli masz czas, a pogoda jest dobra, spróbuj energicznego spaceru po dworze przez 10 lub 15 minut po śniadaniu.

Rano weź zimny prysznic
Zimny prysznic poprawia krążenie i zwiększa energię. Może to być bardzo pomocne, jeśli próbujesz przygotować się do pracy po nocy bezsenności.

Wybierz podstawowe, wygodne ubrania do pracy
Jeśli jesteś już wyczerpany, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest nosić coś niewygodnego w pracy. Po kilku godzinach irytacja stanie się nie do zniesienia. Jeśli musisz nosić mundur, upewnij się, że to, co nosisz, dobrze pasuje, jest czyste i zadbane. Możesz przynajmniej upewnić się, że bielizna i buty są tak wygodne, jak to możliwe.

Najpierw pracuj nad najtrudniejszymi zadaniami
Jeśli poprzedniej nocy nie spałeś dużo, zwykle będziesz miał najwięcej energii rano. Każda energia, którą możesz mieć, znacznie spadnie w ciągu dnia. Skorzystaj z tej energii, aby usunąć coś ważnego lub wymagającego. Jeśli wykonasz ważne rzeczy, twój szef może zlitować się nad tobą i pozwolić ci wyjść trochę wcześniej. Ale nawet jeśli musisz pozostać w pracy przez cały dzień, przynajmniej nie musisz się martwić trudnymi zadaniami.

Zmień termin lub pomiń wszystkie spotkania
Pozbawiony snu psuje twoje umiejętności komunikacyjne i może utrudniać ci wychwycenie niewerbalnych wskazówek. W sytuacji grupowej oznacza to, że prawdopodobnie powiesz lub zrobisz coś, czego później będziesz żałować. Niewystarczająca ilość snu również daje ci krótki bezpiecznik, więc możesz zirytować się rzeczami, które zwykle Cię nie wyprowadzają z równowagi.

Pij kofeinę w małych dawkach przez cały dzień
Skoncentruj się na niewielkich ilościach kofeiny jednocześnie, aby nie rozzłościć się. Raz na 3 godziny możesz napić się małej filiżanki kawy lub herbaty, aby utrzymać zapasy kofeiny.

Zdobądź trochę słońca, jeśli to możliwe
Jeśli na zewnątrz jest jasny słoneczny dzień, w porze lunchu wybierz się na krótki spacer, aby nabrać sił. Możesz też wziąć lunch na zewnątrz, aby go zjeść, zamiast jeść w pokoju wypoczynkowym lub przy biurku.

Dodaj komentarz