Gdzie zrobić przegląd kasy fiskalnej w Opolu?

28 kwietnia 2022

Setki tysięcy przedsiębiorców musi korzystać z kasy fiskalnej. Na tym jednak nie kończą się ich obowiązki. Zgodnie z prawem muszą również utrzymywać je we właściwej kondycji, w tym przeprowadzać cykliczne przeglądy. Gdzie można kupić i serwisować kasy fiskalne w Opolu? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Kto musi posiadać kasę? Ważna informacja dla firm

Kasa fiskalna jest zwykle postrzegana jako jeden z atrybutów przedsiębiorcy. Nie każdy właściciel firmy musi jednak z niej korzystać. Wyczerpujące informacje na ten temat uda się znaleźć w ustawie o podatku od towarów i usług. W świetle przepisów ten obowiązek dotyczy podatników prowadzących sprzedaż na rzecz osób fizycznych niebędących przedsiębiorcami oraz rolników ryczałtowych. Jednocześnie zwolnienie obejmuje przede wszystkim tych przedsiębiorców, których roczny obrót z tego tytułu nie przekracza 20 000 zł, oraz kilka branż, w tym sprzedaż usług finansowych i ubezpieczeniowych. Jednocześnie istnieje spora lista przedsiębiorców, którzy muszą zakupić kasy fiskalne niezależnie od obrotu.

Obowiązki użytkownika kasy

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że korzystanie z urządzeń ewidencjonujących sprzedaż jest ściśle regulowane, a potencjalne zaniechania mogą wiązać się nawet z dodatkową odpowiedzialnością. Nie ma przy tym znaczenia, czy korzystasz z małej kasy fiskalnej, np. w formie przenośnej, czy dużej kasy fiskalnej z szufladą. Podstawowym obowiązkiem podatnika jest oczywiście wystawianie i wydawanie paragonów przy każdej sprzedaży, a następnie wystawianie raportów dobowych i miesięcznych. 

W przypadku kas starego typu (z kopią elektroniczną) konieczne jest również archiwizowanie kopii paragonów. Nowoczesne kasy fiskalne online pozwalają na uniknięcie tej czynności. W przypadku kas online trzeba jednak zadbać o stały dostęp do Internetu. Oczywiście użytkownik ponosi również odpowiedzialność za sprawność techniczną urządzenia.

Sprzedaż i serwis kas fiskalnych – Opole

W trakcie użytkowania kasy z pewnością napotkasz kilka sytuacji, w których konieczne stanie się skorzystanie z usług serwisu. Podstawowym zadaniem jest przeprowadzanie przeglądów technicznych. Zgodnie z przepisami muszą odbywać się co dwa lata, licząc od daty fiskalizacji kasy lub poprzedniego przeglądu. Zaniechanie tego obowiązku może wiązać się z nałożeniem kary pieniężnej. 

Oczywiście obsługa serwisowa może być również związana z problemami technicznymi czy usterkami. Gdzie zrobić przegląd kasy fiskalnej? Najlepiej, aby zajęli się tym eksperci, którzy specjalizują się w dostawie urządzeń i systemów dla biznesu. Kasy fiskalne w Opolu, wraz z niezbędną obsługą techniczną i posprzedażową, oferuje firma Kotrak. Relacja z dostawcą często jest długofalowa, warto więc wybrać partnera świadomie.

Kasy fiskalne w Nowym Ładzie

Ostatnie zmiany w przepisach dotknęły wielu obszarów, w sposób szczególny dotyczą natomiast przedsiębiorców. Co zmieniły w kontekście ewidencjonowania sprzedaży? Przede wszystkim przedsiębiorcy muszą udostępniać klientom możliwość regulowania płatności za pomocą instrumentu płatniczego. W przypadku wielu przedsiębiorstw obowiązkowe stało się więc wyposażenie w terminale płatnicze. Warto wobec tego pomyśleć o małych kasach fiskalnych zintegrowanych z terminalami płatniczymi. 

Spore zmiany czekają podatników, którzy już teraz korzystają z kas fiskalnych online: od lipca 2022 roku będą musieli zintegrować je z wykorzystywanymi w firmie terminalami płatniczymi. Sam obowiązek posiadania kas online już od stycznia 2023 roku zostanie natomiast rozszerzony na wszystkich przedsiębiorców. Wybierając kasę fiskalną w Opolu, warto wybrać urządzenie, które będzie zgodne z przepisami w dłuższej perspektywie.

Dodaj komentarz