E- learning- niezbędne informacje, które mogą nam się przydać

21 stycznia 2021
E- learning

Od dłuższego czasu nasz świat musiał się zatrzymać. Problem, z którym musimy się mierzyć trwa już bardzo długo. Mianowicie chodzi o koronawirusa. Prawdopodobnie jakiś czas temu nikt nie spodziewał się, że może dotknąć nas taka tragedia. Wirus cały czas zbiera śmiertelne żniwa, a ludzie tak naprawdę nie mogą za wiele z tym zrobić. Musieliśmy nauczyć się żyć w nowej odmienionej rzeczywistości.

Jak się okazuje i sami mogliśmy się przekonać to wcale nie było takie łatwe. Ale z czasem prawdopodobnie każdy albo chociaż większość z nas mogła się już do tego przyzwyczaić. Każdy z nas musiał nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości, która jak łatwo zauważyć jest bardziej internetowa. Jednym z koniecznych do wprowadzenia rozwiązań byłe- learning. Co to dokładnie jest? Krótko mówiąc jest to po prostu zdalne nauczanie, które odbywa się bez wychodzenia z domu.

E-learning alternatywą dla tradycyjnego nauczania

Nasz świat cały czas nie przestaje nas zaskakiwać, prawda? Tak naprawdę sami nie jesteśmy świadomi tego, jak wielu jego możliwości jeszcze nie zdążyliśmy poznać. Największą zagadką mimo wszystko i tak dla części osób pozostaje Internet. Tak naprawdę mało kto jest świadomy tego, ile kryje się w nim możliwości, które jeszcze nie zostały przez nas odkryte. Jednak jak się okazuje, dzięki niemu możemy pokonać tak naprawdę każdy problem. Mogliśmy się o tym przekonać w momencie, kiedy zostaliśmy zamknięci w domu. W związku z tym musieliśmy znaleźć nowe rozwiązania dotyczące nauki. I tak właśnie powstał e- learning. Pozwala on na nauczanie bez wychodzenia z domu.

Obecnie jest to tak naprawdę jedyne rozwiązanie w związku z cały czas rozprzestrzeniającą się epidemią. Nikt z nas nie spodziewał się, że będzie to konieczne, ale rzeczywistość lubi nas zaskakiwać. Jednak znalezienie tak szybko tak genialnego rozwiązania pokazuje to jak wiele możliwości daje nam obecnie rozwinięty świat. Rozwój technologii następuje obecnie w bardzo szybkim tempie więc z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczy. Jednak, mimo że e- learning był konieczny to nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Chociaż mówi się, że lepsze to niż nic. Jednak mimo wszystko bardzo cierpią na tym uczniowie szczególnie ci najmłodsi i ci najstarsi. Mowa tutaj oczywiście o dzieciach pierwszych klas szkół podstawowych. W tym wieku uczą się one pisać, czytać i liczyć. A jednak o wiele lepiej i przede wszystkim łatwiej można ich tego nauczyć w szkole niż podczas zdalnego nauczania.

Z czym to jest związane? Tak naprawdę w tym momencie wszystko zależy od rodziców. Bo to oni muszą pilnować swoje dzieci, aby stosowały się do zaleceń Pań nauczyciele. A to jak można się domyślić nie zawsze jest łatwe i przede wszystkim nie zawsze jest możliwe ze względu na pracę. Ale mimo to trzeba sobie jakoś radzić. Kolejną grupą poszkodowanych są maturzyści. Dla nich e- learning to zupełnie co innego niż tradycyjna nauka w szkole. Przez to niestety ich przygotowaniu do najważniejszego egzaminu nie przebiegają w taki sposób jak powinny. Tak naprawdę w tym momencie bardzo dużo zależy od nich i od ich zaangażowania. Będzie to oczywiście można bardzo łatwo zauważyć w momencie, kiedy ukazane zostaną wyniki egzaminu dojrzałości.

W jaki sposób poradzić sobie z e- learningiem?

Mimo, że nie jest to łatwe zadanie to tak naprawdę – niestety konieczne. Dopóki nie znajdziemy jakiegoś sensownego rozwiązania tego problemu dla nas samych to nie będziemy w stanie sobie z tym poradzić, a jest to jak można się domyślić klucz do sukcesu. Musimy zdać sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem naszego życia jest edukacja. Ma to związek oczywiście z tym, że aktualnie większość osób traktuje e- learning jako wakacje. I jest to ogromny błąd, który z pewnością kiedyś na takich osobach się odbije. Być może stanie się to po powrocie do szkoły, a być może na egzaminie. Jednak musimy zrozumieć, że nauka jest dla nas i to od nas zależy to jak poważnie do niej podejdziemy. W związku z tym każdy z nas powinien się nad tym zastanowić.

Dodaj komentarz