Dlaczego tak kochamy silikonowe formy do pieczenia?

23 czerwca 2021
Silikonowe formy do pieczenia

Silikonowe formy do pieczenia zrewolucjonizowały polskie cukiernictwo i gastronomię oraz przemysł piekarniczy. Zarówno kulinarne influencerki, jak i zwykłe gospodynie domowe pokochały formy z tego materiału. Są nie tylko wygodne i bardzo praktyczne, ale również posiadają nowoczesny i bardzo estetyczny design, dzięki czemu każdy wybierze coś wedle swojego gustu. Silikonowe foremki łatwo się czyści i przybierają dowolny kształt ze względu na swoją elastyczność. Dodatkowo są bardzo wydajne i posłużą nam do wielorazowego użytku. Zwieńczeniem wszystkich zalet silikonowych form do pieczenia jest ich atrakcyjna i bardzo rynkowa cena, która opłaca się dużo bardziej niż kupowanie form blaszanych czy papierowych.

Do czego nadają się silikonowe formy do pieczenia?

Silikonowe formy do pieczenia to niesamowite udogodnienie dla gospodyń oraz gospodarzy domowych. W kuchni spędzamy dziennie bardzo dużo naszego czasu, a większość z niego przeznaczamy na porządki po gotowaniu, które jednym wychodzi lepiej, innym troszkę gorzej. Aby ograniczyć czas porządkowania i czyszczenia narzędzi warto zainwestować w silikonowe formy do pieczenia, które wystarczy opłukać lub delikatnie przemyć płynem do naczyń. Sprawi to, że forma będzie czysta i na nowo przydatna do użytkowania. Można je myć również w zmywarce w porównaniu do wielu blaszanych zamienników, które nie są odporne na długotrwałe mycie i chemikalia.

W silikonowych foremkach można śmiało piec nawet w wysokich temperaturach, ponieważ materiał jest trwały i bardzo na nie odporny. Dodatkowo możemy używać ich w mikrofalówkach w celu podgrzania oraz w lodówkach i zamrażarkach, aby schłodzić danie lub wypiek. Są bardzo odporne zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury, dzięki czemu są wielofunkcyjne i praktyczne.

Foremki silikonowe nie przywierają i nadają się do pieczenia bez użycia tłuszczu, jednocześnie zachowując optymalną soczystość oraz miękkość wypieku, którą nie zawsze uzyskujemy w blachach, które często przypalają lub nadmiernie karmelizują nasze dania.

Jak wykorzystać silikonowe formy do pieczenia?

Silikonowe formy do pieczenia są bardzo elastyczne w swojej strukturze i dzięki temu możemy nadawać różne kształty naszym wypiekom. Świetnie nadadzą się zarówno do pieczenia ciasteczek lub muffinek, jak i ciast oraz wystawnych tortów. Mają też różne kształty co powoduje, że możemy urozmaicić nasze wypieki i stworzyć np. wymarzony tort naszej pociechy.

W Internecie dostępnych jest mnóstwo wzorów i kolorów silikonowych form do pieczenia. Stały się one bardzo popularne głównie ze względu na stosunek ceny do jakości i funkcjonalności. Oprócz tego, że są elastyczne, odporna na temperatury i łatwe w czyszczeniu, są również funkcjonalne ze względu na łatwość przechowywania i niewielką ilość miejsca jaką zajmują. Silikonowe foremki można łatwo złożyć lub sprawić, że zmniejszy się ich powierzchnia.

Nasze wypieki mogą osiągnąć różny rozmiar oraz kształt od serduszek, przez kwadraciki aż po donuty. Dodatkowo możemy wyróżnić formy do różnych rodzajów ciast, inne do babki, a inne do biszkoptów. Silikonowe foremki wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które nie wydzielają szkodliwych i toksycznych substancji pod wpływem temperatury i bardzo powoli ulegają zniszczeniu. Są bardzo wytrzymałe, ponieważ silikon to materiał bardzo odporny na pęknięcia i przetarcia, dodatkowo nie stłucze się przy pierwszym lepszym upadku na podłogę.

Dzięki różnym kształtom foremek możemy w prosty sposób zaskoczyć swoich gości i upiec im np. babkę piaskową w kształcie kokardy. Zapobiegnie to nudzie i rutynie w kuchni, również dzieciaki będą chętniej spożywały posiłki i jednocześnie miały z nich radość.

Silikonowe formy do pieczenia to bardzo przydatny zakup. Nie tylko wyglądają bardzo oryginalnie, ale również są bardzo praktyczne i funkcjonalne. Pozwalają utrzymać należyty porządek w kuchni, jednocześnie są bardzo wytrzymałe i nie naruszają przesadnie domowego budżetu. W bardzo przystępnej cenie możemy otrzymać wymarzoną, silikonową formę do pieczenia.

Dodaj komentarz