Coworking – plusy i minusy

30 marca 2020
Coworking - plusy i minusy

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej, a co za tym idzie, pracy na osobisty rachunek. Początku jednak bywają wymagające i właśnie w tym okresie warto mieć wsparcie otoczenia, ale istnieją miejsca idealnie dopasowane do wymagań początkowego przedsiębiorcy.

Coworking-plusy i minusy

Strefy coworkingowe są coraz popularniejsze, zwłaszcza w większych miastach. Cała idea polega na dzieleniu wspólnej przestrzeni z innymi osobami, które również zdecydowały się pracować na własny rachunek. Takie podejście ma wiele zalet i jest coraz częściej stosowane.

Przede wszystkim koszt takiego wynajmu jest dużo mniejszy niż standardowego biura. Na początku naszej przygody z własnym biznesem może mieć to ogromne znaczenie i dać przewagę. Każda oszczędność może zostać bowiem zainwestowana w rozwój przedsiębiorstwa, a tym samym przyczynić się do jego sukcesu. Co istotne, takie wspólne miejsce pracy jest także doskonałym wyborem dla osób, które zdecydowanie chcą rozdzielić miejsce pracy od miejsca zamieszkania. Takie strefy coworkingowe bardzo często oferują również usługi wirtualnego biura, które pozwala na zaadaptowanie takiego adresu pod własną siedzibę firmy.

Kolejnym argumentem, który przemawia za tym innowacyjnym rozwiązaniem, są ludzie. Ich obecność bardzo często sprawia, że czujemy tryb pracy, wykonujemy więcej zadań i wciągamy się w wir obowiązków. Cenny jest także fakt, że wokół nas znajdują się ludzie z różnych branż, różnym doświadczeniem, historią oraz wiedzą. Taka mieszanka jest nieoceniona, gdy szukamy inspiracji, porady lub po prostu oddajemy się relaksowi podczas interesującej konwersacji.

Należy jednak pamiętać, że to, co dla jednych będzie plusem, dla innych może być poważną przeszkodą. Osoby introwertyczne, które cenią sobie indywidualizm, spokój i harmonię, mogę się czuć w takich miejscach nieswojo, a przez to ich wyniki pracy również nie będą zadowalające. Dlatego przed podpisaniem umowy warto udać się do takiej strefy i sprawdzić panujące tam warunki.

 

Dodaj komentarz