Co robić w Walentynki?

2 lutego 2021
walentynki

W tym roku Walentynki na pewno będą specyficzne. Zakochani nie mogą wybrać do restauracji na gotową, romantyczną kolację. Obostrzenia ciągle się zmieniają. Od 12.02 zostały one trochę poluzowane, dzięki temu pary będą mogły wyjść z domu i spędzić czas razem w jakimś ciekawym miejscu. Od piątku będzie można m.in. pójść do ośrodków kultury lub korzystać ze stoku. Co jeszcze będzie można robić w weekend pełen miłości?

Romantyczna kolacja… w domu

Jeżeli chodzi o restauracje, to niestety nic w tym temacie się nie zmienia. Lokale gastronomiczne dalej pozostają zamknięte i mogą serwować dania na wynos. Zakochani, zjedzą więc romantyczną kolację w domu. Jedzenie można zamówić z wyprzedzeniem, bo tego dnia restauracje mogą mieć obłożenie. W kwestii domowników pozostają więc świeczki, obrus, wino i nastrój.

Wyjazd na weekend

Dobrą wiadomością na pewno jest to, że poluzowane zostały obostrzenia dotyczące gości hotelowych. Część pokoi została otwarta dla turystów, natomiast restauracje hotelowe pozostają zamknięte. Goście mogą jeść posiłki w pokojach. Na stronie http://www.krispol1liga.pl/ można znaleźć odnośnik z propozycją hoteli w Łodzi, ale można oczywiście podróżować po całej Polsce. Spędzenie romantycznego weekendu poza miejscem zamieszkania, w dobie pandemii, pomoże odreagować i odpocząć.

Ośrodki kultury

Od połowy lutego ponownie otwarte zostaną również kina, teatry, opery i filharmonie. Kultura zawsze zbliża ludzi i jest częstym punktem walentynkowych propozycji. W przypadku kin czy teatrów, warto wcześniej zarezerwować bilety, ponieważ wiele osób może chcieć wybrać tam z partnerem w ten szczególny dzień.

Stoki i baseny otwarte, ale siłownie zamknięte

W Walentynki można wybrać się z drugą połówką na stok narciarski. Aktualna pogoda w Polsce na pewno sprzyja sportom zimowym, dlatego warto to wykorzystać. W związku z luzowaniem obostrzeń otwarte zostaną również baseny (z tym, że aquaparki pozostają zamknięte). Tak samo jak wodne parki rozrywki, siłownie również dalej będą zamknięte, więc niestety w tym roku aktywne pary nie spędzą Walentynek na wspólnym treningu na siłowni.

Dodaj komentarz