Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze wypełniaczy do przesyłek?

14 marca 2022

Ile razy zdarzyło Ci się odebrać paczkę z poczty lub paczkomatu, która po otwarciu wypełniona była styropianem, folią bąbelkową i skreczem. Zdajemy sobie sprawę, że wszystkie te wypełniacze wylądowały w koszu, bo kto chciałby je w ogóle przechowywać i po co, tym bardziej, jeżeli sami dość rzadko wysyłamy paczki.

Inaczej jest z prezentami. W ciągu roku każdy z nas przygotowuje kilka prezentów swoim bliskim i znajomym, a wtedy niektóre formy wypełniaczy do pakowania wydają się być wręcz niezbędne. Mowa tutaj o naturalnych wypełniaczach, które nie tylko wyglądają znacznie lepiej niż sztuczne, ale w dodatku nadają się nie tylko do pakowania standardowych paczek, jak również podarków.

Wybieramy ekologiczne wypełniacze

Ekologiczne wypełniaczewiększości kojarzą się z szarobrązowym papierem pociętym w wiórki. Jest to oczywiście prawda, jednak nie do końca. Naturalne wypełniacze, ekologiczne wypełniacze, wcale nie muszą być nudne. Jest wiele opcji kolorystycznych do wyboru – czerwone, żółte, pomarańczowe, kremowe, różowe, zielone, niebieskie a nawet czarne. Dostępnych kolorów jest znacznie więcej. Oczywiście, wersją naturalna, brązowa jest najtańszą opcją, jednak kolorowe wiórki wcale nie należą do drogich wypełniaczy. Wielobarwne wypełniacze ekologiczne są odpowiedzią na zapotrzebowania rynku. Niektórzy chcą, aby wnętrze ich paczek „krzyczało”, dlatego decydują się na neonowe kolory w żółci i zieleni, inni natomiast cenią sobie elegancję i wybierają ponadczasową czerń, czerwień, biel i złoto.

Kolor nie jest jednak jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę wybierając wiórki papierowe. Ważny jest przede wszystkim kształt i rozmiar przedmiotu, który będziemy pakować. Zastanów się czy potrzeba jest większa stabilizacja w paczce, którą zapewnią wiórki zig-zag, a może pakujesz delikatną bluzkę lub bieliznę, którą możesz opakować długimi nitkami wiórek.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to barwienie produktów. Dobrze przygotowane wypełniacze kolorowe nie brudzą, ani nie barwią zapakowanych produktów. Jeżeli nie masz pewności, co do dostawcy, to nie wahaj się przetestować produkt. Paczki w czasie transportu przechodzą rozładunki, załadunki, przekazywane są z rąk do rąk, czasami przechowywane są w różnych warunkach, a także bywają narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Wiórki papierowe przede wszystkim powinny być chłonne, ale przy tym nie barwić opakowanych przedmiotów, jeżeli tak się dzieje proces technologiczny, w wyniku którego powstały należy poprawić.

Dodaj komentarz