Cmentarz Luboń – Profesjonalne usługi pogrzebowe Poznań w obrębie cmentarza

7 lipca 2020

Cmentarz Luboń, cmentarz Puszczykowo to najczęściej wpisywane frazy mieszkańców okolic Poznania. Na terenie cmentarzy nie tylko można pochować zmarłą nam osobę, ale także posłużyć się fachową pomocą zakładów pogrzebowych. Jaki zakład można polecić w tej okolicy?

Cmentarz Luboń – cmentarz parafialny z tradycją

Cmentarz Luboń, to miejsce spoczynku zmarłych istniejący już od początku minionego wieku. Jest to cmentarz parafialny mierzący 2,5 hektara powierzchni i służy nie tylko wyznawcom katolickim, ale także osobom innej wiary. Cmentarz jest objęty wieloletnią tradycją oraz ważnymi dla gminy zabytkami. Cmentarz Luboń posiada rozpoznawalną dla swojej lokalizacji grotę Matki Boskiej, w której po wielu latach okupacji znów można oglądać figurę Najświętszej Panienki. Grota służy więc także za pamiątkę, przypominającą prześladowania Polaków w czasie wojny.

Okolice tego zabytkowego cmentarza obfitują w zakłady pogrzebowe świadczące swoje usługi na tym oraz innym obszarze cmentarzy w pobliżu poznania. Jedną z firm świadczącą swoje usługi jest zakład pogrzebowy Memento-Mori istniejący na rynku już od 2001 roku.

Usługi pogrzebowe Poznań – Od czego zacząć organizację pochówku?

W momencie, gdy odchodzi ukochana osoba, jesteśmy zobowiązani do organizacji godnego pochówku dla zmarłego. Jak się za to zabrać? Najważniejszymi zadaniami od których powinniśmy rozpocząć nasz proces pogrzebowy, to pozyskanie dokumentu świadczącego akt zgonu oraz wybranie odpowiedniego zakładu pogrzebowego. Wybór zakładu pogrzebowego niestety nie jest prosty zwłaszcza w obliczu nagłej tragedii, gdy umiera nam osoba z najbliższej rodziny, a pogrzeb musimy zorganizować w jak najkrótszym czasie. Najlepszym zakładem pogrzebowym okaże się ten, który będzie świadczył pełen zakres usług.

Takie usługi pogrzebowe Poznań oferuje np. zakład pogrzebowy Poznań Memento Mori, gwarantując przy tym maksymalną dyskrecję, wsparcie oraz pomoc w uproszczeniu wszelkich formalności związanych z odejściem naszych bliskich.

Zakład pogrzebowy Poznań Memento Mori – zaopiekujemy się Twoim bliskim

W momencie załatwienia wszystkich formalności związanych z odejściem bliskiej nam osoby, musimy się udać do wybranego zakładu pogrzebowego. W tym miejscu podejmujemy decyzję odnośnie daty oraz miejsca, w którym będzie spoczywać zmarły, całego obrządku pogrzebowego, a także w wyborze trumny.

Cmentarz Luboń, jak również cmentarz Puszczykowo mają określoną powierzchnię miejsca spoczynku, dlatego zarówno trumna jak i pomnik, muszą odpowiadać narzuconym wytycznym oraz pasować do wybranej przez nas lokalizować.

Zakład pogrzebowy Poznań Memento Mori wychodzi naprzeciw swoim klientom w związku z organizowaniem całego pogrzebu. Oferuje transport pogrzebowy zarówno na terenie Polski jak i za granicą, możliwość załatwienia wszystkich formalności związanych z wystawieniem aktu zgonu, pełne rozliczenie zasiłku KRUS i ZUS, przygotowanie miejsca na pochówek, a także organizację ceremonii pogrzebowej w różnych obrządkach. Oprócz spraw dotyczących samego pogrzebu, usługi pogrzebowe Poznań Memento Mori świadczone są także z zakresu murowania grobowców na zamówienie, wykonania wieńców pożegnalnych, prac kamieniarskich, ofert akcesoriów funeralnych, a nawet pomocy prawnej dla osób, które ucierpiały w wypadkach.

Dodaj komentarz